Dziś jest: 18-08-2017
Zauważyłeś błąd? Masz sugestie jak ulepszyć naszą stronę? Pisz: gmina.lututow@gmail.com
Strona główna
Informacje o Gminie
Władze Gminy
Urząd Stanu Cywilnego
Urząd Gminy
Informator gospodarczy

Warsztaty plastyczne

W dniu 18 października Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie zorganizowała dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Lututów kolejne warsztaty plastyczne , tym razem z lokalnym artystą  Panem Grzegorzem Pryglem.  Spotkanie było elementem projektu „Spoglądać  w przeszłość – zatrzymując teraźniejszość” współfinansowanego w ramach Programu Współorganizacja  projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego  w 2016r. Pan Grzegorz jestabsolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, który bardzo chętnie podzielił się z dziećmi swoją  pasją. Obecnie pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie.

Podczas prelekcji przeprowadzonej  przez naszego artystę dzieci miały możliwość zobaczyć obrazy namalowane przez niego przy użyciu różnych technik: kredek, pasteli, farb olejnych oraz akwareli.            

Spotkanie to miało być przede wszystkim inspiracją dla uczniów , którzy zechcą wziąć udział w ogłoszonym przez bibliotekę konkursie dla tej grupy wiekowej  „ Ilustrowany przewodnik po Gminie Lututów”. Wyjaśniono im , co można narysować , co zaakcentować, jak tworzyć rysunek. Pan Grzegorz w ciekawy sposób podał kilka pomysłów by pobudzić wyobraźnie dzieci. Opowiedział jakie techniki są w malarstwie oraz jakie  materiały potrzebne są w jego pracy: farby, pędzle, palety i sztalugi. Dzieci poznały  również techniki  malowania węglem, farbą , ołówkiem czy kredką.

Po tak ciekawych prezentacjach dzieci z radością przystąpiły do eksperymentowania . Wspólnie z Panem Grzegorzem wybraną przez siebie techniką wykonywały własne prace.

 Udzielił kilku istotnych wskazówek jak malować, jak obserwować naturę, jak od zamysłu przejść do realizacji .Było to bardzo owocne i ciekawe spotkanie. Pan Grzegorz z pewnością  wzbogacił wiedzę dzieci o metodach tworzenia własnych obrazów i udzielił kilku cennych wskazówek pomocnych przy tworzeniu własnych prac.
Galeria zdjęć:
Ważne telefony
112
Telefon alarmowy
997
Policja
998
Straż Pożarna
999
Pogotowie Ratunkowe
991
Pogotowie Energetyczne
 43 871 44 93 Wodociągi
Oświata
Sport i kultura
GOPS Lututów
Punkt Konsultacyjny ds. uzależnień
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Zdrowie
Turystyka, gastronomia
OSP w Lututowie
Kościół
Polecamy