Dziś jest: 24-05-2018
Zauważyłeś błąd? Masz sugestie jak ulepszyć naszą stronę? Pisz: gmina.lututow@gmail.com
Strona główna
Informacje o Gminie
Władze Gminy
Urząd Stanu Cywilnego
Urząd Gminy
Informator gospodarczy

Aktualności

Lokomotywą po wiedzę-ostatnie warsztaty wyjazdowe

[ 2018-04-06 ]
W ramach projektu „ Lokomotywą po wiedzę „ edycja 2018 ( którego partnerem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie) , odbyły się kolejne i ostatnie już warsztaty wyjazdowe do Łodzi.                                    
W  dniu 5 kwietnia 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lututowie , którzy biorą udział w projekcie odwiedzili Politechnikę Łódzką. W sali rzeźby Wydziału Architektury i Urbanistyki dzieci wzięły udział w warsztatach ze scenografii ekologicznej inspirowanej architekturą biomorficzną. Warsztaty miały na celu zapoznanie uczestników z rozwiązaniami pro-środowiskowymi szczególnie dotyczącymi przestrzeni . Warsztaty prowadziła Pani Joanna Matuszewska.

W trakcie warsztatów dzieci przygotowały elementy scenografii do spektaklu artystyczno-ekologicznego nawiązujące do proekologicznych rozwiązań architektonicznych m. in. z tektury, bibuły butelek PET, kartonów. Jak twierdzą prowadzący, kreatywna zabawa jest dla najmłodszych najlepszą formą nauki. 

W czasie warsztatów zrodziły się nowe pomysły na stroje oraz scenografię tworzone na potrzeby spektaklu ekologicznego, który weźmie udział w konkursie podsumowującym cały projekt.

Praca na dotychczasowych warsztatach , a także podczas prac nad ekologicznym spektaklem to lekcja kreatywności, współpracy i szeroko pojętej aktywności twórczej dzieci, wzbogacającej i rozwijającej intelektualnie.

 

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

Galeria zdjęć:
Ważne telefony
112
Telefon alarmowy
997
Policja
998
Straż Pożarna
999
Pogotowie Ratunkowe
991
Pogotowie Energetyczne
 43 871 44 93 Wodociągi
Oświata
Sport i kultura
GOPS Lututów
Punkt Konsultacyjny ds. uzależnień
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Zdrowie
Turystyka, gastronomia
OSP w Lututowie
Kościół
Polecamy