Dziś jest: 24-05-2018
Zauważyłeś błąd? Masz sugestie jak ulepszyć naszą stronę? Pisz: gmina.lututow@gmail.com
Strona główna
Informacje o Gminie
Władze Gminy
Urząd Stanu Cywilnego
Urząd Gminy
Informator gospodarczy

Aktualności

Warsztaty w ramach projektu Lokomotywa po wiedzę cz.1

[ 2018-03-27 ]

Za nami pierwsze zajęcia warsztatowe realizowane w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury "Lokomotywą po wiedzę- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego" na podstawie porozumienia zawartego  25 stycznia 2018r. pomiędzy Łódzkim Domem Kultury a Gminną Biblioteką Publiczną w Lututowie. 23 marca 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lututowie uczestniczyło w zajęciach z projektowania ubiorów metodą aplikacji w Łódzkim Domu Kultury prowadzonych przez Panią Julitę Pierzchałę. 

Na warsztatach dzieci stworzyły zachwycające projekty kostiumów, uczyły się szyć z materiałów recyklingowych i zauważać w rzeczach pozornie niepotrzebnych nowy potencjał artystyczny nadając im drugie życie. W trakcie spotkania projektowali ubiory do własnego spektaklu konkursowego na podstawie wcześniej przygotowanego  scenariusza pt. „ Szanuj zieleń- bądź Eko Przyjacielem”. Materiały, których użyto do ich stworzenia zostały podane fizycznemu upcyklingowi. Kolejne warsztaty wyjazdowe odbędą się w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi , o których napiszemy niebawem.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

Galeria zdjęć:
Ważne telefony
112
Telefon alarmowy
997
Policja
998
Straż Pożarna
999
Pogotowie Ratunkowe
991
Pogotowie Energetyczne
 43 871 44 93 Wodociągi
Oświata
Sport i kultura
GOPS Lututów
Punkt Konsultacyjny ds. uzależnień
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Zdrowie
Turystyka, gastronomia
OSP w Lututowie
Kościół
Polecamy