Dziś jest: 24-05-2018
Zauważyłeś błąd? Masz sugestie jak ulepszyć naszą stronę? Pisz: gmina.lututow@gmail.com
Strona główna
Informacje o Gminie
Władze Gminy
Urząd Stanu Cywilnego
Urząd Gminy
Informator gospodarczy

Aktualności

Warsztaty w ramach projektu Lokomotywa po wiedzę cz.2

[ 2018-03-29 ]

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Lututowa 28 marca uczestniczyli w kolejnych warsztatach  zorganizowanych w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury "Lokomotywą po wiedzę- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego" , którego partnerem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie. Tym razem uczestnicy projektu odbyli warsztaty na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prowadzone przez dr Izabelę Stronias. Na warsztatach uczestnicy zapoznali się z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenograficznych z materiałów odzyskanych. Z pewnością pogłębiło to ich świadomość ekologiczną a  jednocześnie udowodniło, że właściwie „z niczego” można stworzyć coś niepowtarzalnego i interesującego. Zdobyta wiedza i praktyka zaowocują na pewno w naszym  przedstawieniu finałowym pt. „ Szanuj zieleń- bądź EKO Przyjacielem”

Na zakończenie warsztatów pokazano nam Aulę , która jest sercem Centrum Promocji Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest to 24-metrowy wybieg multimedialny dla modelek - pod względem długości najdłuższy w Europie i drugi na świecie.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.         

Galeria zdjęć:
Ważne telefony
112
Telefon alarmowy
997
Policja
998
Straż Pożarna
999
Pogotowie Ratunkowe
991
Pogotowie Energetyczne
 43 871 44 93 Wodociągi
Oświata
Sport i kultura
GOPS Lututów
Punkt Konsultacyjny ds. uzależnień
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Zdrowie
Turystyka, gastronomia
OSP w Lututowie
Kościół
Polecamy